Wyszukaj w serwisie

Cyclink Media World Cup: rywalizacja dziennikarzy i promocja Podkarpacia

NOWE KUPONY Z MACA ! 

 

Cycling Media World Cup Podkarpackie 2017 będzie pierwszą edycją cyklu imprez, w których dziennikarze z całego świata wystartują w zawodach w kolarstwie szosowym. Celem imprezy jest promocja atrakcji turystycznych kraju przy okazji sportowej rywalizacji.

Zawodnicy zakwaterowani będą w hotelu na terenie Zamku w Krasiczynie. Zawody odbędą się 26 maja, start o godzinie 13.30 na rynku w Ustrzykach Dolnych. Trasa zawodów prowadzić będzie przez Małą i Wielka pętlę Bieszczadzką a meta została wytyczona w Ośrodku Lasów Państwowych w Mucznem.

W trzecim dniu pobytu w Polsce, goście przebywać będą w Przemyślu, gdzie zwiedzą Stare Miasto i Twierdzę Przemyśl. Zaproszeni zostali również do fortu „Duńkowiczki” na historyczną inscenizację „Manewry w Duńkowiczkach”. Zobaczą tam rekonstrukcję bitwy z czasów I wojny światowej, zdobycie fortu przez grupy rekonstrukcyjne carskiej Rosji i wojsk Austro-Węgierskich z atrakcyjnymi efektami pirotechnicznymi.

Jestem przekonany, że Przemyśl i okolice zachwycą dziennikarzy. Jeden dzień to jednak za mało, aby poznać wszystkie atrakcje Ziemi Przemyskiej, a więc mam nadzieję, że wrócą tu niebawem, na dłużej - zachęca uczestników Cycling Media World Cup prezydent miasta Przemyśla Robert Chomak

Do zawodów w ramach Cycling Media World Cup Podkarpackie 2017 zgłosili się dotychczas reprezentanci z Armenii, Brazylii, Chin, Ukrainy, Holandii, Turcji, Belgii, Senegalu, USA oraz reprezentanci polskich mediów – TVP, Radia ESKA, Radia ESKA Rock, NC+, TVN, Polska Presse Grupa. Czekamy jeszcze na potwierdzenia zawodników z Norwegii, Szwecji, Austrii i Niemiec.

Na chęć wzięcia udziału w naszych zawodach zgłosiły osoby w przedziale 24-48. Nie wyznaczamy jednak żadnej dolnej i górnej granicy wiekowej - powiedział organizator Media World Cup Series Poland 2017 Mariusz Herman.

Kapitanem reprezentacji polskich dziennikarzy będzie trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne Dariusz Baranowski, obecnie komentator telewizyjny. W projekt zaangażowany jest także wicemistrz olimpijski z Seulu i wicemistrz świata z Chambery w drużynie Andrzej Sypytkowski. - Podczas profesjonalnych wyścigów kolarze nie mają czasu, by podziwiać widoki np. Podkarpacia czy Bieszczad. Cycling Media World Cup Podkarpacie 2017 daje tę możliwość - podkreślił Baranowski.

Głównym celem przedsięwzięcia jest jednak promocja regionów, w których odbędą się zawody. Herman zaznaczył, że przy okazji Media World Cup Series Poland 2017 organizowane będą biesiady z miejscowymi przysmakami przy muzyce oraz dodatkowe atrakcje w postaci np. rejsu jachtem i regat żeglarskich.

Honorowy patronat nad imprezą objął podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek. Ma on nadzieję, że imprezy będą pomagały odkrywać zaproszonym gościom turystyczne "perełki" Polski. - Przedsięwzięcie to łączy sport i turystykę, dlatego jesteśmy nim zainteresowani. To dobry przykład, by pokazać, że Polska to ciekawy kraj, w którym można spędzić fajne wakacje - dodał przedstawiciel resortu na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Zwrócił uwagę, że projekt wpisuje się w strategię "Dom Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych", a ta ma zapewnić wsparcie oferty turystycznej przygotowanej przez samorządy i lokalnych przedsiębiorców.